Fotel – wymarzony mebel do pokoju dziennego

Fotele kiedyś były bardzo modne i często spotykane w domach. Szersze, wygodniejsze siedzisko to marzenie każdego z nas. Fotel przeważnie kojarzy nam się wszystkim z salonem, pokojem dziennym, ale nie zawsze tak jest. Fotel taki może być wykonany klasycznie lub nowocześniej. Mebel ten może stanowić całkiem odrębną część miejsca.

Fotel taki to jednak nie do końca piękna bajka w naszych czasach. Fotel taki zajmuje dużo miejsca i nie każdy może pozwolić sobie na takie luksusy. Sofa czy kanapa kojarzy nam się z odpoczynkiem po ciężkim dniu tak samo, jak fotel, ale na fotelu zmieści się jedna osoba a na sofie czy kanapie więcej. Jednak w takim wygodnym fotelu najlepiej się odpoczywa. Można się oprzeć wygodnie, oprzeć łokcie i dodatkowo mieć wokoło siebie dużo miejsca. W takim fotelu wygodnie się ogląda telewizję, czyta książkę czy po prostu odpoczywa.

Wybór tego typu meble jest nadal bardzo dużo w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Często w domach spotyka się w salonach sofę i dwa fotele, bo na tyle nam powierzchnia pokoju pozwala. Dla nas samych wystarczy, ale gdy goście przyjdą, to jednak odczuwalny jest  ten brak miejsca do siedzenia.

Wygoda fotela to także jego wykonanie. Materiał także ma znaczenie w wyborze fotela. Nie każdy będzie czuł się dobrze w każdym wykonaniu końcowym jego. Wybrać można obicie ze skóry, materiału, aksamitu. Albo po prostu wybrać, jaki chcemy, a potem przykryć narzutą.

Fotel w stylu nowoczesnym

Fotel w stylu nowoczesnym przeważnie można kupić z sofą w komplecie, ale nie zawsze. Jednak w większości domach znajduje się inna sofa a inny fotel. Taka mieszanka pasuje właśnie do stylu nowoczesnego jak najbardziej. Sofa przeważnie króluj typu narożnego a do niej dwa, czasem cztery fotele. Wszystko zależy od miejsca w naszym domu. W stylu nowoczesnym możemy spotkać się z fotelami typu „uszak” lub berżera. Nowoczesne fotele są bardziej wygodne niż klasyczne. Świadczy o tym sama ich liczba w naszych sklepach. Styl jednak nowoczesny jest czerpany raczej z zagranicy, chociaż Polskie wzornictwo także cieszy się dużym sukcesem.

Fotel w stylu klasycznym

Fotel w stylu nowoczesnym przeważnie kojarzy nam się z tradycyjnym fotelem lub w kształcie medalionu. Do foteli klasycznych, możemy zaliczyć fotele wykonywane na wzornictwie francuskim czy nowojorskim. Piękne obicia, spora wielkość i wygoda to podstawa tego wzoru. Warto także wziąć pod uwagę fotele typu bijanego, klubowego czy pikowanego z dawnych czasów, które często goszczą w naszych domach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *