Krzesła siodełkowe w jakich instytucjach?

Krzesła siodełkowe często wykorzystywane są w salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, salonach stomatologicznych czy odnowy biologicznej.

Nazwa tego krzesła powstała przez projektanta, który go stworzył do celów siedzenia w jednym miejscu przez wiele godzin w jednej pozycji. Dużym atutem tych krzeseł jest ich miękkie siedzisko, wygodna regulacja i swoboda ruchu.

Wyróżnić możemy dwa modele krzeseł tego typu:

– krzesło bez oparcia tzw. taboret

– krzesło z oparciem

Krzesła te posiadają między innymi regulację kąta nachylenia i wysokości dostosowana do budowy ciała. Dodatkowym atutem jest możliwość poruszania się po powierzchni bez schodzenia z niego, za pomocą kółek.

Krzesła ta są tak skonstruowane, aby poprawić komfort i zdrowie pracy osób siedzących wiele godzin w jednej pozycji takich jak: fryzjer, kosmetyczka, dentystka itp. Wiele osób wykorzystuje te krzesła także do nauki w domu. Dzięki wielogodzinnej pozycji siedzącej obciążamy tylko mięśnie, a reszta pomału traci na sile, co powoduje uszczerbki na zdrowiu. Krzesła siodełkowe mają temu zapobiec. Kształt tych krzeseł dostosowuje się do budowy ciała i pozwala na zachowanie takiej pozycji, aby była bezpieczna dla pracownika. Takie krzesła są o wiele lepsze niż te zwykłe obrotowe pod wieloma względami.

Jeżeli nie będziemy dbać o nasze zdrowie, to ciągle będziemy narzekać na schorzenia zdrowotne. Warto więc inwestować w takie krzesła siodełkowe najlepszej generacji. Zapewniają lepszą pracę, mniejszy uszczerbek na zdrowiu i super samopoczucie w ciągu pracy i po pracy.

Krzesełka te są wykonane przeważnie z wysokiej jakości Eko-skóry, z której łatwo usunąć zanieczyszczenia. Wystarczy lekko przetrzeć ściereczką i gotowe. Do tego wygodne, miękkie, z regulacją dające nam możliwość długotrwałej, intensywnej pracy w jednej pozycji, bez dużych schorzeń zdrowotnych w przyszłości. Dodatkowym atutem jest piękny wygląd krzesła, który na pewno doda uroku wnętrzu, w którym się go wykorzystuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *